Lär känna oss!

Det är vi som har fått medlemmarnas förtroende att förvalta föreningen.

Styrelsen

Styrelsen ansvarar för föreningens förvaltning och att stadgarna efterlevs. De har rätt att besluta i föreningens angelägenheter. Styrelsen väljs av årsmötet i maj.

Jörgen Persson

Ordförande
070-654 64 60jorgen@osterlent.se

Henrik Persson

Ledamot
070-643 40 05henrik@hpakeri.se

Tomas Carlsson

Suppleant
070-533 50 33tomas.carlsson@aronsakeri.se

Tobias Björk

Ledamot
070-323 43 63tobias@bjorksakeri.se

Arnt Hjelm

Vice ordförande
070-646 77 37arnt@ibtransport.se

Helén Thorstensson

Ledamot
070-825 05 60fjarrmilen@telia.com

Owe Larsson

Suppleant
070-752 47 58owe.larsson@budcompaniett.se
Revisorer

Vi granskar årsredovisningen och lämnar vårt utlåtande till årsmötet.

Cecilia Palmaer

Revisor
070-976 68 02cecilia@sparreholmsakeri.se

Lars-Gunnar Nilsson

Revisor
0491-403 333larsgunnar@eblogistik.se

Martina Skoglöf

Revisorsuppleant
073-335 32 32tina@harplingetransport.se
Valberedning

Är du intresserad av att komma med i styrelsen eller i valberedningen? Kontakta oss!

Lars Norén

Ordförande valberedning
070-523 89 11lars@bsakeri.com

Carl-Erik Löfqvist

Valberedning
070-660 70 05c.lofqvist@telia.com

Vakant

Valberedning

Ordförande har ordet

“Vi har som ändamål att främja DHL Transportörernas gemensamma intressen. Genom att prioritera och utveckla samarbetet med vår största kund DHL, säkrar vi en långsiktig relation.”

Jörgen PerssonOrdförande